Tzw. smary spożywcze

Start >> Smary >> Tzw. smary spożywcze

Smary z dopuszczeniami dla przemysłu spożywczego – FDA NSF

W przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym w produkcji stawia się szczególne wyzwanie środkom smarującym. Dlatego producenci środków smarnych, którym zależy na kompleksowości, są świadomi jakości swoich produktów oraz spełniają złożone warunki technologiczne posiadają w ofercie smary i oleje dla tych sektorów.

Wymaga to od producentów smarów i olejów:

  • przestrzegania ściśle wyselekcjonowanego materiału najlepszej jakości,
  • produkcji według najbardziej zaawansowanych i złożonych technologii,
  • poddawania się częstym kontrolom podczas całego procesu produkcyjnego,
  • produkcji z przestrzeganiem międzynarodowych norm żywnościowych, farmaceutycznych NSF H1 oraz restrykcyjnych norm sanitarnych, np. FDA 21 CFR sekcja 178.3750

Liczącym się producentem z szeroką gamą tych specyficznych środków smarnych jest firma NILS spełniająca dodatkowe certyfikaty ISO 14001  ISO 9001.

 Poniżej prezentujemy wybrane smary dostępne u nas:

 

 

Nils FOOD – klarowny smar dla przemysłu spożywczego niezawierający toksycznych substancji. Cechuje się niezwykłą wytrzymałością i stabilnością. Bardzo dobrze przylega do smarowanych elementów. Zgodny ze specyfikacjami HALAL i KOSHER. Posiada certyfikat NSF H1. Najczęściej ma zastosowanie w smarowaniu elementów w maszynach, automatach do produkcji lodów, granit oraz w wózkach piekarniczych. Dostępny w różnych klasach EP NLGI: 00, 0, 1, i 2. Ciągła temperatura pracy -20st.C do +140st.C.

Nils FOOD TTF – smar dla przemysłu spożywczego niezawierający toksycznych substancji. Cechuje się niezwykłą wytrzymałością i stabilnością. Bardzo dobrze przylega do smarowanych elementów. Zgodny ze specyfikacjami HALAL i KOSHER. Posiada certyfikat NSF H1. Dostępny w różnych klasach EP NLGI: 00, 0, 1, i 2. Ciągła temperatura pracy –45 st.C do +160 st.C.

Nils FOOD 4870 – smar jest kompilacją białego medycznego oleju i smaru bazującego na teflonie. Wyprodukowany zgodnie z FDA 21 CFR oraz NSF H1 – bez zapachu i bez smaku, całkowicie nietoksyczny. Odpowiada specyfikacji Kosher. Ciągła temperatura pracy –20 st.C do +140 st.C.

Nils FOOD HT – smar z dodatkami EP bazujący na białym medycznym oleju.  Posiada certyfikat NSF H1. Cechą charakterystyczną jest odporność na wysoką temperaturę pracy.

Nils POLYSYNT – smar fluoryzowany przeznaczony głównie do smarowania łożysk w bardzo wysokich temperaturach. Jest smarem odpornym na  chemiczny kontakt z rozpuszczalnikami oraz agresywnymi substancjami.  Fizjologicznie nieszkodliwy, bezzapachowy i bezsmakowy. Produkt posiada certyfikat NSF H1 i  zgodny jest ze specyfikacjami HALAL i KOSHER. Przeznaczony głównie do smarowania łożysk w piecach używanych przy produkcji pieczywa, makaronów, ciastek, itp. Ciągła temperatura pracy od – 40 st. C do +260 st. C.

Nils SILIKON 1 – 2 – doskonałej jakości smar do uszczelek EPDM z NSF H1. Temperatura ciągłej pracy od – 40 st. C do +220 st. C.

 

Opakowania najczęściej występujące:  400g, 1kg, 5kg, 18kg, 50kg i 180kg

 
Zapytaj jaka jest aktualna cena

Dzwoń

Wyślij e-mail

Beczka oleju = dostawa gratis

Koszt dostawy na terenie kraju, min. 36 kg