Olej przekładniowy TRANSOL 220

Start >> Orlen Oil >> Olej przekładniowy TRANSOL 220

 Orlen Oil olej TRANSOL 220

Transol 220 to olej do przemysłowych przekładni, otrzymywany ze specjalnie rafinowanych mineralnych olejów. Jego własności smarne poprawiają specjalne dodatki bezołowiowe (S-P). Zawiera również w swoim składzie pakiet dodatków o działaniu przeciwkorozyjnym, podwyższającym odporność na utlenianie, przeciwpiennym, demulgującym.

  • Charakterystyka

• chroni poszczególne części przekładni, tj. koła zębate, łożyska toczne i ślizgowe, przed nadmiernym zużyciem mechanicznym w trakcie eksploatacji,
• zabezpiecza przed korozją elementy konstrukcyjne przekładni wykonane ze stali i metali nieżelaznych przed chemicznym oddziaływaniem aktywnych składników oleju oraz produktów jego utleniania,
• dzięki wysokiej stabilności termooksydacyjnej olej TRANSOL 220 umożliwia długotrwałą pracę w podwyższonych temperaturach bez utraty swoich właściwości,
• zastosowane dodatki antypienne oraz demulgujące przeciwdziałają obniżeniu własności smarnych oleju wskutek tworzenia się trwałej piany oraz emulsji olejowo-wodnej.

  • Zastosowanie

Oleje Transol 220 przeznaczone są do smarowania średnioobciążonych mechanicznych przekładni urządzeń przemysłowych, przenoszących często obciążenia uderzeniowe, np. urządzeń walcowniczych w hutnictwie, maszyn budowlanych, maszyn pracujących w cementowniach, podnośnikach i urządzeniach przeładunkowych w przemyśle okrętowym, w obrabiarkach, w przekładniach turbin parowych i gazowych, w maszynach stosowanych w przemyśle papierniczym oraz w innych urządzeniach, w temperaturach do 100oC, wymagających użycia olejów o zwiększonej wytrzymałości warstwy smarnej na obciążenie (oleje zawierają dodatki EP – Extreme Pressure), dobrej stabilności termooksydacyjnej przy zastosowaniu w wyższych temperaturach i dobrych właściwościach przeciwkorozyjnych (względem żelaza i metali nieżelaznych) oraz demulgujących.

Oleje Transol 220 mogą być stosowane w przypadkach, gdy przekładnie narażone są na agresywne działanie środowiska (para wodna, gazy korozyjne), jak również gdy urządzenia narażone są na zmienne temperatury otoczenia (dźwigi, wciągarki, itp.).

Karta bezpieczeństwa olejów Transol

  • Normy, aprobaty, specyfikacje

Jakość: ISO 12925-1 CKC/CKD
Lepkość: ISO VG: 220

DIN 51517 cz. 3,
US Steel 224,
AGMA/ANSI 9005-E02

Mamy dostępne również w ofercie oleje Orlen Oil Transol CLP, SP i Transgear PE i PAG – w różnych lepkościach oraz klasach jakościowych.

  Opakowania: kanister 20 L, beczka 205 L, mauzer 850kg,

Zapytaj jaka jest aktualna cena

Poczytaj o oleju Orlen Oil Transol CLP 150

Dzwoń

Wyślij e-mail

Beczka oleju = dostawa gratis
Koszt dostawy na terenie kraju
min. 180kg