Nowości

Wybrane wiadomości z oficjalnych źródeł i subskrypcji.

 


1.03.2016

Oleje przemysłowe otrzymują kolejne dopuszczenia

Orlen Oil nawiązał współpracę z firmami Eickhoff Polonia oraz Becker-Warkop, które są wiodącymi producentami maszyn i urządzeń dla górnictwa.

Zostały dopuszczone do stosowania w urządzeniach przemysłu wydobywczego produkty:

 – Transgear PE, Transol CLP (oleje przekładniowe)

 – Hydrol L-HV, Hydrol L-HM/HLP (oleje hydrauliczne)

 – Hutoplex WR-1, Liten Premium ŁT 4 EP3 (smary plastyczne)

Producenci potwierdzają wysoką jakość środków smarnych, które doskonale sprawdzą się w bardzo wymagających warunkach pracy urządzeń w branży górniczej.


15.02.2016

Zmiana adresu biura firmy

Od 1 lutego zmienia się adres siedziby firmy ORLEN Oil w Krakowie. Nowe biuro  zlokalizowane jest w kompleksie biznesowym Opolska Business Park u zbiegu rogu ulicy Opolskiej i Alei 29 listopada.

Pozostałe dane firmy, takie jak numery NIP, REGON, KRS, konta bankowe oraz adresy e-mailowe czy numer telefonu na centralę firmy pozostają bez zmian.


20.08.2015

Biodegradowalny olej hydraliczny

ORLEN OIL stawia na innowacyjność i technologicznie zaawansowane produkty, odpowiadając na wyzwania dzisiejszej cywilizacji. Kierując się ideą zrównoważonego rozwoju, eksperci we współpracy z prestiżowymi ośrodkami naukowo-badawczymi opracowują produkty, które są przyjazne naturze, a ich stosowanie minimalizuje szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Ta inwestycja w prace nad nowoczesnymi technologiami zaowocowała powstaniem nowych biodegradowalnych olejów hydraulicznych HYDROL BIO HEES EL 46 oraz HYDROL BIO HETG EL 46. To wyraz troski o zasoby naturalne, ale i dbałość o najwyższe standardy jakościowe. Firma ORLEN OIL jako pierwsza w Polsce może poszczycić się uzyskaniem prestiżowego certyfikatu EEL – European Ecolabel dla swoich produktów, co potwierdza ich najwyższą jakość, buduje zaufanie do marki i jednocześnie stanowi wiarygodną referencją w segmencie produktów ekologicznych.(…)

EKO ZnakEcolabel


07.07.2015

Płyn Petrygo w nowej odsłonie

Orlen Oil wprowadził na rynek nową, ulepszoną gamę płynów do chłodnic przeznaczonych do samochodów osobowych i ciężarowych.

Płyny do układów chłodzących Petrygo stanowią wiodący produkt  w ofercie ORLEN Oil wśród płynów eksploatacyjnych i kosmetyków samochodowych.  Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy technologów, opracowane zostały produkty o najnowocześniejszych parametrach, spełniające wymagania współczesnych silników.  Oferta zawiera 4 linie produktowe: Petrygo Q NEW ekonomicznej klasy płyn do starszych samochodów, Petrygo Plus z szerokim zakresem aprobat w standardzie G12+, dedykowany do grupy VW płyn Petrygo PRIME G 12++, oraz  płyn do samochodów ciężarowych i ciężkiego sprzętu Petrygo HEAVY. Nowy Płyn PETRYGO


07.04.2015

Hydrol Extra L-HV 46 został laureatem konkursu na Produkt Roku

organizowany przez magazyn „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” konkurs zwyciężył Hydrol Extra L-HV 46. Nagroda „Produkt Roku” to obiektywna i wiarygodna rekomendacja. Oprócz eksperckiego jury, to również sami klienci, poprzez otwarte głosowanie na stronie internetowej konkursu wybierają najlepsze produkty. Oddany głos to docenienie produktu za jego innowacyjność, przydatność zastosowania, łatwość w użyciu oraz potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z ich zastosowaniem. To jednocześnie najlepsza referencja na rynku.

Hydrol Extra L-HV to olej o wysokim wskaźniku lepkości i doskonałej odporności na ścinanie. Dzięki starannie opracowanej recepturze zapobiega tworzeniu się kwasów i szlamu w wyniku utleniania oleju. Technologia produktu zapewnia wydłużone okresy pomiędzy wymianami oleju, a także obniża czasy przestoju, koszty remontów i konserwacji. Posiada wyjątkowe właściwości ochrony przed zużyciem powierzchni elementów trących w układach pomp hydraulicznych. Olej Hydrol Extra

 


12.01.2015

Orlen Oil z marką Ursus połączyły siły handlowo-marketingowe

Sojusz dwóch polskich firm ma na celu wzajemne promowanie marek oraz wsparcie sprzedaży. Obie firmy stawiają na rozwój wsparty prowadzeniem wspólnych akcji promocyjnych, wzajemne wykorzystywanie wizerunku w prowadzonych kampaniach, prezentację produktów w czasie organizowanych wspólnie wydarzeń i imprez branżowych.URSUS

 


04.09.2014

PORSCHE Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

W tym roku Orlen Oil rozpoczął współpracę z Grupą Volkswagena, ramach której współtworzą cykl wyścigów PORSCHE Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.

 Platinum Porsche


30.05.2014

TRANSGEAR PE z aprobatą Siemens MD – Flendera v. 13

Po ponad półrocznych, specjalistycznych testach olej do przekładni przemysłowych TRANSGEAR PE produkcji ORLEN OIL uzyskał aprobatę SIEMENS MD FLENDER v. 13.

Firma FLENDER jest jednym z czołowych producentów napędów mechanicznych i elektrycznych, które mają zastosowania w typowych systemach mechanicznych, transportowych, produkcyjnych oraz przy produkcji energii elektrycznej. Firma koncentruje się na technologiach przekładni – od małych sprzęgieł i przekładni przemysłowych, po potężne jednostki motoreduktorów stosowane na statkach i stacjach wiatrowych. Aktualnie firma FLENDER AG, europejski potentat w branży napędów mechanicznych i sprzęgieł wchodzi w skład koncernu SIEMENS.

 Siemens FLENDER v. 13


25.04.2014

GREASEN N-EP 00/000 z aprobatą MAN

​ Smar Greasen N-EP 00/000 uzyskał aprobatę jednego z największych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, silników oraz urządzeń przemysłowych – firmę MAN.

Greasen N-EP 00/000 przeznaczony jest przede wszystkim do smarowania skojarzeń trących w samochodach osobowych oraz w ciężkich pojazdach użytkowych i autobusach za pomocą centralnych układów smarowania w temperaturach od – 30°C do +90°C, chwilowo do 120°C. Smary te doskonale radzą sobie z dużymi obciążeniami i zachowują płynność nawet w bardzo niskich temperaturach.
Smary GREASEN N-EP 00/000 posiadają aprobatę MAN 283 Li-P 00/000 dla  uniwersalnych smarów litowo-wapniowych  przeznaczonych do okresowego smarowania łożysk tocznych i ślizgowych w samochodach osobowych i ciężarowych oraz do stosowania w centralnych układach smarowania zgodnych z normą DIN 75203.

 


22.05.2013

PLATINUM AGRO – nowa linia olejów do nowoczesnych maszyn rolniczych

Wejście Polski do Unii Europejskiej przyczyniło się do ożywienia na rynku maszyn rolniczych. Popyt na urządzenia mechanizacji rolnictwa wzrósł dzięki zwiększonemu dostępowi do środków pomocowych w ramach wspólnej polityki rolnej. Zapotrzebowanie na maszyny zmienia się również pod wpływem wprowadzania nowoczesnych technologii, niezbędne są urządzenia o wyższej wydajności i niezawodności wymagające stosowania specjalistycznych środków smarnych.

Odpowiedzią ORLEN OIL na zmieniające się oczekiwania rynku jest nowa linia środków smarnych PLATINUM Agro opracowana specjalnie dla nowoczesnych maszyn rolniczych. Najnowsza technologia wykorzystana w olejach PLATINUM Agro daje gwarancję bezpieczeństwa maszyn i urządzeń pracujących w rolnictwie. Oleje Platinum AGRO

Oferta olejów silnikowych obejmuje zarówno olej półsyntetyczny PLATINUM Agro Supreme 10W-40, jak i oleje mineralne przeznaczone do pracy w silnikach Diesla: PLATINUM Agro Novo 15W-40, PLATINUM Agro Next 15W-40 oraz PLATINUM Agro Basic 15W-40. Oleje te zróżnicowane są pod kątem klas jakościowych wymaganych w nowoczesnych maszynach rolniczych. Wysokiej jakości oleje bazowe w połączeniu z idealnie dobranym pakietem dodatków uszlachetniających gwarantują skuteczne smarowanie silnika, przez co ich stosowanie zapewnia znakomitą wydajność silnika w każdych warunkach pracy oraz wydłużone okresy między wymianami.

Uniwersalne, wielosezonowe oleje: przekładniowo-hydrauliczny PLATINUM Agro UTTO 10W-30 oraz silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny PLATINUM Agro STOU 10W-40, zapewniają bezawaryjną pracę układów dzięki doskonałym właściwościom smarnym i przeciwzużyciowym.

Olej hydrauliczny PLATINUM Agro HV 46 produkowany jest w oparciu o wysokojakościowe mineralne oleje bazowe oraz pakiet dodatków uszlachetniających. Zapewnia pracę w szerokim zakresie temperatur z zachowaniem optymalnych własności lepkościowych.

Ofertę uzupełnia PLATINUM Agro LS 80W-90 – mineralny olej przekładniowy charakteryzujący się wysoką zdolnością do przenoszenia obciążeń. Zapewnia optymalne smarowanie, maksymalną ochronę manualnych skrzyń biegów, a także przekładni z ograniczonym poślizgiem – LS.

Zaprezentowane oleje silnikowe, przekładniowe, hydrauliczne oraz wielofunkcyjne PLATINUM Agro spełniają wymagania czołowych producentów maszyn rolniczych takich jak: John Deere, Massey Ferguson, Case, New Holland, Same, Deutz-Fahr, Claas, Fendt, Zetor i Ursus.

źródło: www.orlenoil.pl

 


05.04.2013

Orlen Oil – producent olejów dla motoryzacji Platinum rozpoczyna oficjalną współpracę z Subaru Import Polska. Długofalowa kooperacja będzie dotyczyła  rozwoju technologii olejowej, programów związanych z bezpieczeństwem na drogach, a także motorsportu. Pierwszym wspólnym projektem jest nowy zespół rajdowy- Platinum Subaru Rally Team. Samochodami Subaru Impreza STI R4 wystartują w obecnym sezonie Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller. Obie załogi będą rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Tak dla Orlen Oil, jak i dla Subaru ważną platformą komunikacji i budowy wizerunku marek są sporty motorowe. Dlatego też wydaje się zupełnie naturalnym połączenie doświadczenia obu firm w tym zakresie. Nowy zespół zadebiutuje podczas zaplanowanego na przyszły tydzień 41. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej rundy RSMP 2013. Tam też odbędzie się konferencja prasowa, podczas której poznamy szczegóły projektu.

– Zarówno Platinum, jak i Subaru to marki nowoczesne, innowacyjne, które oferują produkty wysokiej jakości. Ważnym elementem aktywności obydwu marek są działania związane z promowaniem bezpieczeństwa na drogach, a także zaangażowanie w rozwój sportów motorowych w Polsce. Pierwszym projektem, który będziemy wspólnie realizować, jest nowy zespół rajdowy: Platinum Subaru Rally Team. Jestem przekonany, że połączenie doświadczenia Michała Bębenka oraz młodości i talentu Wojtka Chuchały zaowocują doskonałymi wynikami na poszczególnych rajdach. Zarówno Orlen Oil, jak i Subaru traktują swoje zaangażowanie w sporty motorowe jako ważny element strategii rozwoju. Wsparcie zespołu rajdowego to nie tylko rajdowego to nie tylko chęć zapewnienia kibicom rajdowych emocji na najwyższym poziomie, ale również platforma umożliwiająca rozwój technologiczny i testowanie nowych rozwiązań. Naturalnym efektem takiego podejścia jest duże zaangażowanie w podejmowanie kluczowych decyzji w zespole. Ważnym elementem naszej kooperacji będzie wspólna polityka komunikacyjna i odpowiednia oprawa medialna, którą zapewnimy obu załogom. Wierzę, że współpraca na polu sportów motorowych jest pierwszym krokiem w budowaniu długotrwałych relacji partnerskich między naszymi firmami – mówi Dawid Niedojadło (…)

Subaru - Orlen Oil


03.03.2013

Diamentowy ORLEN OIL

Redakcja miesięcznika Forbes już po raz siódmy opracowała zestawienie firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Wśród laureatów tytułu Diament Forbes 2013 nie mogło zabraknąć ORLEN OIL.

Diament Forbes 2013

Spółka ORLEN OIL, z siedzibą w Krakowie, znalazła się na czwartym miejscu rankingu małopolskich przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł.

(…)

Systematyczny rozwój oferty asortymentowej w połączeniu z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii produktów jest jednym z decydujących elementów wpływających na konkurencyjność i pozycję rynkową ORLEN OIL. Dzięki wszechstronnej ofercie, spółka jest w stanie zaspokoić oczekiwania i potrzeby odbiorców – zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych, w kraju i za granicą. Do dynamicznego rozwoju firmy przyczyniło się również pozyskanie cennych partnerów rynkowych takich, jak Yamaha, ISUZU i SsangYong, rekomendujących oleje silnikowe Platinum ORLEN OIL jako produkty najwyższej jakości.

Na listę Diamentów trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość, wykazujące dodatni wynik finansowy oraz wartość kapitałów własnych w latach 2009-2011, ocenianie pod kątem rentowności i wysokiej płynności bieżącej.

W wyniku dokładnych analiz wyłoniono 1931 przedsiębiorstw spełniających kryteria Forbesa, w tym:

• 184 w kategorii firm dużych (powyżej 250 mln przychodu)

• 511 w kategorii firm średnich (50 – 250 mln przychodu)

• 1236 w kategorii firm małych ( 5- 50 mln przychodu).


18.02.2013

ORLEN OIL Solidną Firmą 2012!

Eksperci, konsumenci i partnerzy gospodarczy przyznali ORLEN OIL tytuł SOLIDNEJ FIRMY 2012 za regulowanie wszelkich zobowiązań w terminie, poszanowanie ekologii i praw konsumenta.

Nagrody wręczono podczas Finału Regionalnego Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma, który odbył się 7 lutego 2013 r. w Krakowie w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu.

Prestiżowy certyfikat w imieniu firmy odebrał Dawid Niedojadło – Kierownik Działu Marketingu Operacyjnego, który podkreślił wartość przyznanej nagrody, jako potwierdzenia rzetelnej pracy we wszystkich kluczowych obszarach działalności spółki.

Wyróżnienie Solidna Firma dla ORLEN OIL jest potwierdzeniem systematycznego doskonalenia procesów technologicznych, mających na względzie ochronę środowiska.

Program Solidna Firma, pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, od 2002 r. wspiera i rekomenduje rzetelne firmy, tworząc jednocześnie bazę godnych zaufania i najlepszych przedsiębiorstw. Solidna Firma jest najlepiej promowanym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. W dotychczasowych edycjach wręczono łącznie ponad 2200 certyfikatów.

Solidna Firma


02.01.2013

Nowy olej w ofercie produktowej ORLEN OIL stanowi doskonałą ochronę silnika w samochodach ciężarowych oraz innych ciężkim sprzęcie. Doskonale sprawdza się w każdych warunkach – zarówno latem, jak i zimą.

PLATINUM ULTOR OPTIMO 10W-30 to półsyntetyczny olej silnikowy typu mid-SAPS, rekomendowany do wysokoprężnych silników Diesla pracujących w ciężkich warunkach, a także do pojazdów ekologicznych, wyposażonych w silniki niskoemisyjne.

Producenci samochodów ciężarowych systematycznie wprowadzają nowe modele pojazdów z coraz bardziej zaawansowanymi technicznie jednostkami napędowymi. ORLEN OIL, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów i klientów, również regularnie udoskonala ofertę produktową, w tym przeznaczoną do silników pojazdów ciężarowych. Nowy olej – PLATINUM ULTOR OPTIMO 10W-30 – spełnia najbardziej wymagające klasyfikacje europejskie ACEA:E9 oraz amerykańskie API CJ-4 – mówi Sebastian Żywczyk – Kierownik Działu Motoryzacji ORLEN OIL.

PLATINUM UTLOR OPTIMO 10W-30 gwarantuje maksymalną moc i znakomitą wydajność silnika w ekstremalnych warunkach, wydłużenie okresów wymiany oleju i obniżenie kosztów eksploatacji silnika, poprawę gospodarki paliwowej oraz bezpieczną pracę dopalaczy i efektywną czystość silnika poprzez utrzymanie zanieczyszczeń w zawiesinie.

Dzięki doskonałej technologii i zastosowaniu najwyższej jakości dodatków uszlachetniających, nowy olej z powodzeniem może być stosowany we flotach mieszanych.

Beczka Platinum


11.12.2012

Nowy produkt ORLEN OIL stanowi doskonałą ochronę dla motocykli, skuterów, quadów i rowerów narażonych na szkodliwe działanie wysokich temperatur i znacznych wpływów wody.

SMAROL PTFE jest specjalnym wysokotemperaturowym smarem zapobiegającym zatarciom i zapiekom, który może być stosowany w zakresie temperatur od -10°C do 250°C. Po aplikacji i wyschnięciu pozostawia na elementach smarowanych cienką, niebrudzącą i plastyczną warstwę ochronną w postaci filmu smarowego, który zabezpiecza przed zużyciem, dzięki czemu zwiększa odporność smarowanych elementów.

Smar Smarol

Smar jest odporny na wodę, parę wodną i agresywne media (większość kwasów i ługów).

Głównym zastosowaniem produktu jest smarowanie łańcuchów motocyklowych, skuterów, rowerów oraz innych pojazdów, gdzie napęd jest przenoszony za pomocą łańcucha. Produkt został z powodzeniem przetestowany w warunkach eksploatacyjnych w łańcuchach motocykli.

Ponadto SMAROL PTFE może być stosowany w przemyśle tekstylnym i ceramicznych, hutach szkła, cegielniach, odlewniach i zakładach metalurgicznych, oczyszczalniach ścieków, elektrowniach, walcowniach, portach i stoczniach – wszędzie tam, gdzie stosowany smar musi w wyjątkowy sposób przylegać do powierzchni i zabezpieczać smarowane elementy.