TRANSOL CLP 150

Start >> Orlen Oil >> TRANSOL CLP 150
 Olej TRANSOL CLP jest dostępny w różnych klasach lepkości ISO VG np. 68, 100, 220, 320

Transol CLP 150

olej przeznaczony do przekładni przemysłowych.  Otrzymuje się go są z selektywnie rafinowanych olejów mineralnych, zawierają bezołowiowe dodatki poprawiające własności smarne (typu siarka-fosfor) oraz pakiet dodatków o działaniu przeciwkorozyjnym, podwyższającym odporność na utlenianie, przeciwpiennym, deemulgującym.

• zastosowane dodatki przeciwpienne oraz deemulgujące przeciwdziałają obniżeniu własności smarnych oleju wskutek tworzenia się trwałej piany oraz emulsji olejowo-wodnej.

• dzięki wysokiej stabilności termooksydacyjnej umożliwiają długotrwałą pracę w podwyższonych temperaturach bez utraty swoich właściwości,
• chronią poszczególne części przekładni, tj. koła zębate, łożyska toczne i ślizgowe, przed nadmiernym zużyciem mechanicznym w trakcie normalnej eksploatacji, jak i w przypadku wystąpienia obciążeń udarowych,
• zabezpieczają przed korozją elementy konstrukcyjne przekładni wykonane ze stali i metali nieżelaznych przed chemicznym oddziaływaniem aktywnych składników oleju oraz produktów jego utleniania,

Zastosowanie

Beczka Orlen OilOleje Transol CLP 150 stosuje się do smarowania obciążonych przekładni mechanicznych urządzeń przemysłowych, przenoszących często obciążenia uderzeniowe. Możliwe zastosowania w urządzeniach walcowniczych hutnictwa, maszynach w cementowniach, maszynach budowlanych,  podnośnikach i urządzeniach przeładunkowych w przemyśle okrętowym, w obrabiarkach, w przekładniach turbin parowych i gazowych, w maszynach stosowanych w przemyśle papierniczym oraz w innych urządzeniach, w temperaturach do 120oC, wymagających użycia olejów o zwiększonej wytrzymałości warstwy smarnej na obciążenie (oleje zawierają dodatki EP – Extreme Pressure), dobrej stabilności termooksydacyjnej przy zastosowaniu w wyższych temperaturach i dobrych właściwościach przeciwkorozyjnych (względem żelaza i metali nieżelaznych) oraz deemulgujących.

Oleje Transol CLP 150 mogą być stosowane w przypadkach, gdy przekładnie narażone są na agresywne działanie środowiska (gazy korozyjne, para wodna), jak również zmienne temperatury otoczenia ( wciągarki, dźwigi, itp.).

Normy, aprobaty, specyfikacje:

Aprobata:
Schuller – Muller Weingarten – DT 55 055
Dopuszczenia:
FLSmidth MAAG Gear GEARS60752

Spełnia wymagania:
DIN 51517 cz. 3, ISO 12925-1 CKC/CKD
US Steel 224,
AGMA/ANSI 9005-E02

Mamy dostępne również w ofercie oleje Orlen Oil Transol CLP, SP i Transgear PE i PAG – w różnych lepkościach oraz klasach jakościowych.

  Opakowania: kanister 20 L, beczka 205 L, mauzer 850kg,

Zapytaj jaka jest aktualna cena

Poczytaj o oleju Orlen Oil Transol 220

Dzwoń

 
 
 

Wyślij e-mail

 

 

Beczka oleju = dostawa gratis
Koszt dostawy na terenie kraju
min. 180kg